Aton-HT wyrusza na poligon w USA

Marcel Zatoński
02-08-2010, 00:00

Spółka z NewConnect jest bliżej podpisania kontraktu na oczyszczanie amerykańskich plaż z ropy.

Spółka z NewConnect jest bliżej podpisania kontraktu na oczyszczanie amerykańskich plaż z ropy.

Miesiąc po pierwszych ogólnikowych informacjach o możliwości udziału Atonu-HT w usuwaniu skutków katastrofy ekologicznej w Zatoce Meksykańskiej poznaliśmy pierwsze konkrety.

— W sierpniu wysyłamy urządzenie do USA. Będzie ono testowane na poligonie we wrześniu, wtedy też powinna się rozstrzygnąć sprawa kontraktu — mówi Robert Barczyk, prezes spółki produkującej urządzenia do unieszkodliwiania odpadów.

Nie ujawnia, z kim kontrakt miałby być podpisany.

Amerykański kontrakt, choć działa na wyobraźnię, nie był jedynym, nad którym pracował Aton-HT. W kwietniu, po podpisaniu na Łotwie umowy wartej 700 tys. EUR, spółka zapowiadała kolejne dostawy urządzeń do nadbałtyckiego kraju. Urządzenia te miały być kupione w ramach współfinansowanego przez Unię Europejską projektu unieszkodliwiania odpadów, wartego 4,5 mln EUR. Przez kwartał nic się w tej sprawie nie ruszyło.

— Duży kontrakt na Łotwie przeciąga się, ale nie z naszej winy. Po stronie łotewskiej były spore perturbacje, czekamy na rozwiązanie problemów — wyjaśnia prezes Barczyk.

Dodaje, że w najbliższym czasie firma podpisze czwarty w tym roku kontrakt na dostawę urządzenia utylizującego odpady medyczne. Odbiorca będzie krajowy. W Szwajcarii zaś współpracująca z Atonem-HT firma "załatwia ostatnie administracyjne zgody". Jakich więc wyników można spodziewać się po spółce?

— Obroty rzędu 10 mln zł i zysk na poziomie 1 mln zł na koniec roku są w naszym zasięgu. Jeśli uda się zrealizować kontrakt amerykański, będziemy mówić o zupełnie innych, wyższych kwotach — kończy Robert Barczyk.

Spółka zakończyła ostatnio subskrypcję akcji. Nie poinformowała jeszcze o jej wynikach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcel Zatoński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Aton-HT wyrusza na poligon w USA