Aton ma poparcie Unii

KSA
opublikowano: 31-12-2007, 00:00

Spółka otrzyma dofinansowanie na rozwój. Jej akcje, jeszcze przed wejściem na New Connect, skusiły inwestorów finansowych.

Spółka otrzyma dofinansowanie na rozwój. Jej akcje, jeszcze przed wejściem na New Connect, skusiły inwestorów finansowych.

Działalność wrocławskiej firmy podoba się unijnym urzędnikom.

Za szczególnie obiecujące uznano wykorzystanie przez Atona technologii Microwave Thermal Treatment do utylizacji odpadów azbestowych. Azbest nagrzany silnym polem mikrofalowym traci swoje niebezpieczne właściwości i może być ponownie wykorzystywany w budownictwie. Technologia jest tańsza i bardziej przyjazna środowisku niż konkurencyjne. Dlatego Aton otrzyma dofinansowanie na jej rozwój.

Spółka startowała po pieniądze z dwóch programów unijnych — maksymalna dotacja w każdym z nich to 1,5 mln EUR. Są już pierwsze rozstrzygnięcia.

— Nie znamy jeszcze dokładnej wysokości dofinansowania. Raczej nie będzie maksymalna, ale wiele wskazuje na to, że Aton otrzyma powyżej 1 mln EUR (3,6 mln zł) — mówi Paweł Puterko z ProfesCapital, który doradza Atonowi przy debiucie na New Connect.

Ponieważ biznes Atonu jest młody, a spółka właściwie nic jeszcze nie sprzedała — dotacja będzie stanowić około 65 proc. planowanych na przyszły rok przychodów. Czy otrzyma też dotację z drugiego programu — dowiemy się w kwietniu.

Na przełomie stycznia i lutego 2008 r. Aton powinien zadebiutować na New Connect. Przed wejściem na alternatywny rynek technologiczna spółka skusiła na swoje akcje już dwie firmy. Pierwsza z nich to Blumerang, który sam niedawno zadebiutował na New Connect. Ma około 10 proc. akcji Atonu. Niewielki pakiet objął też giełdowy BBI Capital.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KSA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Aton ma poparcie Unii