Atrakcyjne spółki na III kwartał

DI
opublikowano: 15-07-2011, 00:00

Dom Maklerski Banku BPS przygotował listę spółek, które są atrakcyjne inwestycyjnie na III kwartał 2011 r. (spółki o normalnym ryzyku inwestycyjnym):

LPP:

Bardzo dobre wyniki sprzedaży grupy za II kw. są przesłanką zwiększającymi szanse na pozytywne zaskoczenie dotyczące wyników finansowych za II kwartał i I półrocze.

Magellan:

Spółka po wynikach za 2010 r. i I kw. 2011 r. jest notowana z P/E na 10,7. Wsparciem dla kursu, oprócz zakładanej poprawy wyników będącej rezultatem wzrostu sumy bilansowej, jest uruchomiony program skupu akcji własnych. Ekstrazyskiem byłaby ewentualna sprzedaż przez Polish Enterprise Fund IV LP większościowego pakietu spółki inwestorowi strategicznemu, który byłby zapewne zobowiązany do ogłoszenia wezwania, przy czym sądzimy, iż prawdopodobieństwo przejęcia spółki wzrasta wraz z poprawą koniunktury na rynku kapitałowym.

PZU:

Zmiana polityki dywidendowej, przeprowadzanie programu restrukturyzacji zatrudnienia, niska baza z II kwartału 2010 r. spowodowana głównie powodzią oraz wreszcie zmaterializowanie się sprzedaży akcji ubezpieczyciela implikujące zwiększenie free float wpływa na podniesienie atrakcyjności spółki dla inwestorów zagranicznych oraz podwyższa szanse na poprawę wyników finansowych. Wyższe, niż dotychczas oczekiwano, partycypowanie akcjonariuszy w zyskach poprzez deklarację wzrostu zysku przeznaczanego na dywidendę niewątpliwie, przy braku atrakcyjnych celów do przejścia, wpływa korzystnie na postrzeganie spółki i zwiększa ROE.

Redan:

Spółka zakończyła restrukturyzację i rozbudowuje sieć sprzedaży, głównie w części dyskontowej (Textilmarket). Warto wspomnieć, iż Redan pod koniec czerwca raportował o podpisaniu umowy dotyczącej wejścia na rynek rosyjski i otwarcie do końca 2014 r. 82 sklepów Top Secret. Niska baza z II kwartału 2010 r. oraz rozliczenie części kosztów w I kwartale 2011 r., które w latach poprzednich ponoszone były w II kwartale, jest wg nas przesłanką za bardzo dobrym wynikiem za II kwartał 2011 r. i I półrocze 2011 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu