Audi krytykowane w Chinach za reklamę

opublikowano: 19-07-2017, 11:23
aktualizacja: 19-07-2017, 11:24

Reklama Audi pokazywana od tego tygodnia w kinach i Internecie w Chinach została wywołała negatywne komentarze, donosi The Financial Times.

Chiński „Dziennik Ludowy”, uważany za głos rządzącej krajem partii komunistycznej, uznał reklamę niemieckiej spółki za „niepokojącą i lekceważącą”. Chodzi o porównanie kobiet do używanych samochodów, które prawdopodobnie miało być w intencji twórców żartem. Negatywnie na reklamę zareagowali także Chińczycy, którzy w mediach społecznościowych oskarżają ją m.in. o seksizm i straszą bojkotem.  

Zobacz więcej

youtube.com

Audi, które sprzedało w ubiegłym roku w Chinach 591 tys. aut, co stanowiło 31 proc. sprzedaży globalnej, zapowiedziało zbadanie sprawy reklamy.

Spółka z grupy Volkswagena nie ujawnia, ile zarabia w Chinach, ale analitycy Evercore twierdzą, że generuje tam aż 56 proc. globalnego zysku przed opodatkowaniem ze sprzedaży aut importowanych i produkowanych w tym kraju, części zamiennych oraz praw intelektualnych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, ft.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu