Audi nie zrealizuje celu finansowego

opublikowano: 29-07-2016, 14:38

Należąca do Volkswagena, luksusowa marka Audi nie zrealizuje zakładanych celów finansowych na 2016 r. informuje Reuters. To wynik negatywnego wpływu na rezultaty firmy ze strony kosztów afery spalinowej i możliwych wezwań do serwisów pojazdów wyposażonych w feralne poduszki powietrze wyprodukowane przez japoński koncern Takata.

W pierwszym półroczu 2016 r. zysk operacyjny Audi spadł o 18 proc. do 2,4 mld EUR (obejmuje 265 mln EUR wynikające z czynników nadzwyczajnych), co obniżyło marżę operacyjną do 8 proc. z 9,8 proc. w analogicznym okresie 2015 r. 

Zobacz więcej

Audi

Bloomberg

Producent z Ingolstadt wcześniej zakładał, że zdoła wypracować marżę operacyjną w przedziale 8-10 proc. Obecnie oczekuje wartości nieco poniżej dolnej granicy przedziału.

Audi, które jest głównym motorem zysków w grupie VW, dodało w II kwartale ponad 165 mln EUR do rezerw związanych ze skandalem z fałszowaniem danych o emisji spalin i potencjalnymi skutkami problemów z poduszkami powietrznymi, co zwiększyło łączną wartość obu funduszy do 563 mln EUR. . 

Spółka, która w minionym roku spadła na trzecie miejsce w segmencie luksusowych pojazdów za Mercedesa (liderem jest BMW), nadal jednak ma nadzieję, że dzięki ponad 20 całkowicie nowym lub odświeżonym modelom uda jej się w tym roku przebić rekord z 2015 r. 1,8 mln sprzedanych aut.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Motoryzacja / Audi nie zrealizuje celu finansowego