Audi nie zrealizuje celu finansowego

Należąca do Volkswagena, luksusowa marka Audi nie zrealizuje zakładanych celów finansowych na 2016 r. informuje Reuters. To wynik negatywnego wpływu na rezultaty firmy ze strony kosztów afery spalinowej i możliwych wezwań do serwisów pojazdów wyposażonych w feralne poduszki powietrze wyprodukowane przez japoński koncern Takata.

W pierwszym półroczu 2016 r. zysk operacyjny Audi spadł o 18 proc. do 2,4 mld EUR (obejmuje 265 mln EUR wynikające z czynników nadzwyczajnych), co obniżyło marżę operacyjną do 8 proc. z 9,8 proc. w analogicznym okresie 2015 r. 

Audi
Zobacz więcej

Audi

Bloomberg

Producent z Ingolstadt wcześniej zakładał, że zdoła wypracować marżę operacyjną w przedziale 8-10 proc. Obecnie oczekuje wartości nieco poniżej dolnej granicy przedziału.

Audi, które jest głównym motorem zysków w grupie VW, dodało w II kwartale ponad 165 mln EUR do rezerw związanych ze skandalem z fałszowaniem danych o emisji spalin i potencjalnymi skutkami problemów z poduszkami powietrznymi, co zwiększyło łączną wartość obu funduszy do 563 mln EUR. . 

Spółka, która w minionym roku spadła na trzecie miejsce w segmencie luksusowych pojazdów za Mercedesa (liderem jest BMW), nadal jednak ma nadzieję, że dzięki ponad 20 całkowicie nowym lub odświeżonym modelom uda jej się w tym roku przebić rekord z 2015 r. 1,8 mln sprzedanych aut.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Motoryzacja / Audi nie zrealizuje celu finansowego