Audi produkuje obicia z butelek

ŁO
opublikowano: 26-02-2020, 18:38

Niemiecki producent samochodów chce, żeby obicia siedzeń we wszystkich modelach docelowo były wykonane z surowców wtórnych.

- W audi A3 czwartej generacji po raz pierwszy użyte zostały tkaniny obiciowe foteli zrobione z surowców wtórnych. Około 89 proc. składu tkaniny to przetworzone w specjalnym procesie, zużyte plastikowe butelki PET - czytamy w komunikacie.  

Zobacz więcej

Ekologiczne obicia Audi

ARC

Audi informuje, że do obicia siedzeń w modelu A3 producent wykorzystuje 45 butelek PET o pojemności 1,5 litra. Na dywaniki potrzeba kolejne 62 butelki.  

Niemcy przyznają jednak, że obicia siedzeń nie są jak na razie wykonane w całości z materiałów nadających się do recyklingu. Wyzwaniem pozostaje warstwa dolna tkanego materiału, która połączona jest z górną klejem.  

- Naszym celem jest stworzenie tapicerki z materiału nadającego się w 100 proc. do recyklingu - mówi Ute Grönheim, która zajmuje się rozwojem materiałów tekstylnych w Audi.

81a6d2b2-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Cztery kółka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE
Cztery kółka
autor: Łukasz Ostruszka
Wysyłany co dwa tygodnie
Łukasz Ostruszka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy