Aukcja PKS-u z Zawiercia odwołana

PAP
opublikowano: 10-12-2009, 19:12

Nie odbędzie się zaplanowana na  poniedziałek aukcja 85 proc. akcji Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej z  Zawiercia - poinformował resort skarbu. Inwestorzy nie złożyli żadnych ofert.

Do Skarbu Państwa należy 100 proc. akcji tej spółki.

PKS w Zawierciu świadczy usługi pasażerskiego transportu autobusowego. Spółka prowadzi ponadto stację obsługi i naprawy pojazdów; zajmuje się również sprzedażą detaliczną paliw; wynajmuje nieruchomości oraz świadczy usługi hotelowe, reklamowe i parkingowe.

Przedsiębiorstwo zajmuje się też przewozem ładunków m.in. do Rumunii, Węgier i Włoch. Spółka posiada m.in. 65 autobusów i jest jednym z ponad 170 przedsiębiorstw PKS w Polsce. Firma prowadzi przedsięwzięcia zmierzające do obniżania kosztów, a także restrukturyzację zatrudnienia.

Wadium uprawniające do udziału w aukcji wynosiło ponad 437 tys. 605 zł, czyli 10 proc. ceny wywoławczej.

Prywatyzację w drodze aukcji umożliwia nowelizacja ustawy o komercjalizacji i prywatyzacji z grudnia 2008 r., dzięki której inwestorzy mogą kupować całe spółki, a nie jak wcześniej do 10 proc. udziałów.(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / Aukcja PKS-u z Zawiercia odwołana