Aurelian powiększył zasoby

ABT
opublikowano: 14-06-2010, 13:08

Aurelian Oil Gas, którego akcjonariuszem jest Kulczyk Investments (10,1 proc. akcji), poinformował, że natrafił na gazonośne złoże w Rumunii, którego zasobność szacuje na 2 mld m stóp sześc. gazu, wydobywalnego (56,5 mln m sześc.).

Odkrycie przyczyni się do wzrostu wydobycia Aureliana o 18 proc. w ciągu 7 lat eksploatacji złoża. Rozpoczęcie wydobycia Aurelian planuje na 4 kwartał 2010 r. Udziały w bloku Suceava mają oprócz Aurelian Oil Gas (Romania) SRL 50 proc., Regal Petroleum PLC 50 proc..

— W nadchodzących tygodniach będę mógł przekazać kolejne informacje na temat prób prowadzonych na tym otworze oraz testów piaskowców znajdujących się w strukturze Voitinel-1 na głębokości 1400 m — mówi Rowen Bainbridge, prezes Aurelian Oil Gas.

Aurelian Oil Gas szuka gazu w Polsce m.in. rejonie Poznania. Badania sejsmiczne złoża Siekierki w technologii 3D pokazały, że gaz znajduje się na większym obszarze i w większych ilościach niż początkowo sądzono. Zasoby paliwa, które można wydobyć i sprzedać oceniono na prawie 5,8 mld m sześc. (maksymalnie na 16,1 mld m sześc.).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ABT

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Transport i logistyka / Aurelian powiększył zasoby