Austria domaga się odrzucenia projektu budżetu Włoch

opublikowano: 22-10-2018, 11:40

Sprawująca do końca roku prezydencję Austria domaga się odrzucenia przez Komisję Europejską projektu budżetu Włoch na 2019 rok, donosi Reuters.

Komisja określiła projekt budżetu bezprecedensowym naruszeniem zasad fiskalnych Unii Europejskiej i wysłała do władz Włoch list z żądaniem wprowadzenia zmian.

Sebastian Kurz
Sebastian Kurz
Reuters/Forum

- Jeśli nie zostaną wprowadzone poprawki Komisja Europejska musi odrzucić budżet – oświadczył kanclerz Austrii Sebastian Kurz. – Austria nie jest przygotowania do pokrywania długów innych państw kiedy te państwa świadomie przyczyniają się do zwiększenia niepewności na rynkach finansowych. Unia Europejska musi dowieść, że nauczyła się z kryzysu Grecji – dodał.

Minister spraw zagranicznych Hartwig Loeger przekonuje, że zgoda na naruszenie zasad budżetowych Unii Europejskiej przez Włochy „otworzyłaby drzwi do zrobienia tego samego przez inne państwa”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane