Autonomiczne auto Google zatrzymane przez policję

Policjant w Mountain View zatrzymał wolno jadące auto, bo tworzył się za nim korek. Okazało się, że to autonomiczne auto Google.

Policja z Mountain View w Dolinie Krzemowej, gdzie znajduje się siedziba Google, tłumaczy, że funkcjonariusz zareagował na spowolnienie ruchu tworzone przez jedno z aut. Poruszało się ono z prędkością 24 mil na godzinę (39 km/h) na drodze z dopuszczalną prędkością 35 mil na godzinę (56 km/h). 

- Kiedy funkcjonariusz zbliżył się do powoli jadącego auta zdał sobie sprawę, że to autonomiczny pojazd Google. Uznał, że w związku z tym jego poruszanie się po ulicy jest zgodne z prawem – oświadczył miejscowy departament policji. 

Funkcjonariusz rozmawiał z pasażerami auta Google o spowolnieniu ruchu ulicznego.

Prawo stanu Kalifornia pozwala autonomicznym samochodom poruszać się po drogach z ograniczeniem prędkości do 35 mil na godzinę. Google ograniczyło prędkość swoich aut dla bezpieczeństwa do 25 mil na godzinę.

- Po pokonaniu 1,2 miliona mil w trybie autonomicznej jazdy (co jest odpowiednikiem 90 lat jazdy autem przez człowieka) z dumą oświadczamy, że nigdy nie dostaliśmy mandatu – pochwaliło się Google.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, AFP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Motoryzacja / Autonomiczne auto Google zatrzymane przez policję