Autor virala na TikToku może dostać za niego 500 tys. USD

opublikowano: 18-03-2021, 09:15

Szykuje się nowa głośna transakcja na rynku NFT. Nathan Apodaca, którego nagranie wrzucone na TikToka stało się viralem i ma ponad 80 mln odtworzeń może w piątek dostać za nie co najmniej 500 tys. USD, informuje The Telegraph.

NFT to oryginalne dobra cyfrowe, autentyczność których opiera się na technologii blockchain. Ich rynek zaczął mocno rosnąć w ostatnim czasie. Skorzystać może na tym 38-letni Nathan Apodaca, który wrzucił na Tik Toka trwające 23 sekundy nagranie, na którym jedzie na deskorolce po drodze podśpiewując i pijąc sok z butelki. Ilustracją muzyczną jest piosenka „Dreams” zespołu Fleetwood Mac. Nagranie stało się hitem TikToka. Odtworzono je ponad 80 mln razy. Jego popularność spowodowała powrót piosenki „Dreams” na listy przebojów, za co Apodace podziękował osobiście Mick Fleetwood. Producent soku Ocean Spray podarował mu natomiast nowe auto. Największą korzyść może przynieść autorowi nagrania jednak jego sprzedaż. W piątek zostanie ono wystawione na stronie Rarible.com. Cenę minimalną ustalono na 500 tys. USD. Z powodu praw autorskich nie ma ono podkładu muzycznego.

- Nathan wykorzysta pieniądze do otwarcia centrum kultury w swojej okolicy w Idaho Falls – powiedziała reprezentująca go Gina Rodriguez.

youtube.com
youtube.com

Apodaca, który dotychczas mieszkał w przyczepie, chce także kupić rodzicom dom. Wcześniej fani zebrali dla niego ponad 10 tys. USD na stronie GoFundMe po tym jak okazało się, że nagranie powstało kiedy auto zepsuło mu się w drodze do pracy w fabryce i był zmuszony pojechać dalej na deskorolce.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, The Telegraph

Polecane