Autostrada, czyli drogowe targi w Kielcach

WK
opublikowano: 15-05-2014, 00:00

Od 14 do 17 maja w Kielcach odbywają się targi dla specjalistów od budowy dróg i zarządzania ruchem.

W latach 2014-20 na budowę i modernizację dróg Polska przeznaczy ponad 60 mld zł m.in. z unijnych funduszy. Za te pieniądze ma zostać dokończona sieć dróg ekspresowych.

Polska będzie się także ubiegała o dofinansowanie z pieniędzy unijnych tras Via Baltica i Rail Baltica, czyli drogi i linii kolejowej łączących Polskę z krajami bałtyckimi.

Tak ambitne zamierzenia sprawiają, że przedstawiciele branży budownictwa drogowego, którzy od wczoraj uczestniczą w imprezach organizowanych przez Targi Kielce, powinni zapoznać się z ofertą firm prezentujących się na czterech wystawach: Autostrada-Polska, Maszbud, Rotra oraz Traffic-Expo-TiL. Na stoiskach można znaleźć wszystko to, co niezbędne do budowy dróg i autostrad oraz utrzymania sieci dróg, nowoczesny sprzęt, rozwiązania technologiczne i pełną infrastrukturę drogową.

Kieleckie spotkania gromadzą od 20 lat po kilkanaście tysięcy gości rocznie. Podczas targów Maszbud będzie można nie tylko zapoznać się z najnowszą ofertą maszyn, ale także zobaczyć je w akcji, wziąć udział w konkursie operatorów maszyn lub pod okiem doświadczonego technika przejść profesjonalny instruktaż użytkowania wytaczarek.

VI Międzynarodowe Targi Transportu Drogowego Rotra to m.in. prezentacja aut ciężarowych i dostawczych, naczep, przyczep, lawet, ciągników siodłowych, zabudów, pojazdów specjalnych i wszelkiego rodzaju akcesoriów, części zamiennych, zespołów napędowych, foteli, ogumienia itp. A także prezentacja firm zajmujących się obsługą serwisową.

Z kolei domeną Międzynarodowych Targów Infrastruktury, Salon Technologia i Infrastruktura Lotnisk Traffic- Expo-TiL są rozwiązania dla infrastruktury transportu drogowego, kolejowego, lotniczego, wodnego. Prezentowane są systemy zarządzania ruchem oraz bezpieczeństwa i ostrzegania o niebezpieczeństwie, ekrany i bariery dźwiękoszczelne, technologie ochrony środowiska.

Przez cztery targowe dni w pawilonie G działa także Giełda Ofert Pracy — zarówno dla szukających zatrudnienia w branży budownictwa drogowego, jak i dla firm, które szukają pracowników.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WK

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu