Autostrada zapłaciła 1,38 mld zł skarbowi

  • DI
opublikowano: 15-03-2018, 22:00

Ministerstwo Infrastruktury (MI) dostało od Autostrady Wielkopolskiej (AW) potwierdzenie wpłaty 1,38 mld zł na rachunek depozytowy ministra finansów

Ministerstwo Infrastruktury (MI) dostało od Autostrady Wielkopolskiej (AW) potwierdzenie wpłaty 1,38 mld zł na rachunek depozytowy ministra finansów jako zabezpieczenie roszczenia skarbu państwa (SP). To kwota (wraz z odsetkami oraz kosztem zastępstwa procesowego i opłaty sądowej) zasądzona przez Sąd Okręgowy w Poznaniu.

„Rekompensata dotyczyła okresu od 1 września 2005 r. do 30 czerwca 2011 r., co wynikało z wprowadzonej w 2005 r. zmiany w ustawie o autostradach płatnych oraz o KFD, polegającej na zwolnieniu pojazdów ciężarowych posiadających ważną winietę z obowiązku uiszczania opłat za przejazd autostradą” — podało MI. © Ⓟ

895 mln zł Taką kwotę wraz z odsetkami nakazała zwrócić AW 25 sierpnia 2017 r. Bruksela. Jej zdaniem, operator odcinka A2 otrzymał nadmierną rekompensatę z tytułu zmiany ustawy o autostradach płatnych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Autostrada zapłaciła 1,38 mld zł skarbowi