Auxilium niemal podwoiło zyski

NBP pozywa Stefana Niesiołowskiego
opublikowano: 24-11-2009, 00:00

Notowana na NewConnect spółka audytorska ma narastająco po 10 miesiącach 1,35 mln zł zysku netto. To o 95 proc. więcej, niż wypracowała w tym samym okresie przed rokiem. Przychody Auxilium za okres od stycznia do października wzrosły o 34 proc., do 5,39 mln zł.

Sławomir Skrzypek, prezes Narodowego Banku Polskiego (NBP), znowu staje do walki o dobre imię. Po sierpniowym zwycięstwie nad ekonomistą Janem Winieckim, tym razem przed sąd trafi Stefan Niesiołowski, wicemarszałek Sejmu. Powodem sporu jest nazwanie przez Niesiołowskiego szefa banku "funkcjonariuszem Prawa i Sprawiedliwości". Tym razem jednak pozew złożył NBP, a nie Sławomir Skrzypek jako osoba prywatna. Bank domaga się 400 tys. zł odszkodowania i publikacji przeprosin. Jak twierdzi Stefan Niesiołowski, żądane przeprosiny "mają rozmiar nowelki, mniej więcej «Naszej szkapy»". Nie zamierza też płacić odszkodowania. "Ja nie mam tych pieniędzy, musiałbym sprzedać dom, mieszkanie, być bezdomnym z całą rodziną" — mówi Stefan Niesiołowski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: NBP pozywa Stefana Niesiołowskiego

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Auxilium niemal podwoiło zyski