“Avengers: Endgame” przyniósł 1,2 mld USD w weekend otwarcia

opublikowano: 29-04-2019, 06:51

“Avengers: Endgame” bije rekordy na całym świecie. Wygenerował największe wpływy z biletów podczas premierowego weekendu aż w 44 krajach, chwali się Disney.

W USA i Kanadzie, gdzie film jest pokazywany w rekordowej liczbie ponad 4,6 tys. sal kinowych, „Avengers: Endgame” osiągnął 350 mln USD wpływów z biletów. W Chinach wyniosły one 330,5 mln USD.

Zobacz więcej

youtube.com

Disney prognozował, że jego najnowszy film przyniesie ok. 300 mln USD wpływów z biletów. Tymczasem okazał się pierwszym filmem, który przekroczył 1 mld USD w tygodniu otwarcia.

- Jesteśmy zszokowani i zaskoczeni reakcją widzów kinowych i fantów na całym świecie – powiedziała Cathleen Taff, szefowa dystrybucji w Walt Disney Pictures.

Analitycy wskazują, że początkowe wyniki „Avengers: Endgame” sugerują iż film może osiągnąć ponad 800 mln USD wpływów z biletów tylko na krajowym rynku, a na globalnym mogą one przekroczyć 2,5 mld USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy