„Avengers: Koniec Gry” przekroczył 2 mld USD ze sprzedaży biletów

opublikowano: 07-05-2019, 08:09

Film „Avengers: Koniec Gry” pomimo krótkiego czasu od premiery jest już drugim pod względem wpływów z biletów filmem w historii.

Film wyprodukowany przez Walt Disney Co. po dwóch weekendach na ekranach przekroczył jako piąty w historii granicę 2 mld USD wpływów z biletów. Podczas ostatniego weekendu osiągnął 147,4 mln USD ze sprzedaży biletów do kin w USA i Kanadzie. Niewiele mu brakowało do pobicia rekordu „drugiego weekendu”,  wynoszącego 149,2 mln USD, ustanowionego przez „Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy”.

fot. Bloomberg

Analitycy uważają, że „Avengers: Koniec Gry”, który po pierwszym weekendzie był już piątym pod względem wpływów z biletów filmem w historii, ma szansę pokonać dotychczasowego lidera, film „Avatar”. „Avengers: Koniec Gry” jak dotąd przyniósł 2,19 mld USD, a „Avatar” z 2009 roku osiągnął 2,78 mld USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane