Aviva przejmuje Expandera

opublikowano: 19-05-2015, 10:23

Aviva podpisała z Innova Capital umowę, na podstawie której przejmie 100 proc. udziałów w Expander Advisors. Potrzebna jest jeszcze zgoda Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

„Inwestycja w Expandera jest kolejnym krokiem w realizacji strategii Avivy w Polsce, zakładającej obecność w wielu kanałach sprzedaży ubezpieczeń i innych produktów finansowych”, poinformowała firma w komunikacie.

Firma ubezpieczeniowa w ubiegłym roku uruchomiła sieć placówek Centrum Finansów Aviva. Jak przekonuje jednak zdecydowała się na przejęcie „jednej z najlepszych sieci doradztwa finansowego w Polsce”, ponieważ „znacznie przyspiesza realizację strategii” firmy.

Dotychczas powstało 11 placówek Centrum Finansów Aviva, Expander ma tymczasem blisko 100 oddziałów.

W 2014 r. Expander miał 6-procentową rentowność przy 130 mln zł przychodów. W tym roku obroty mają wynieść około 150 mln zł.

 - To oznacza utrzymanie dwucyfrowej dynamiki sprzedaży w tym roku i zwiększanie rentowności. Naszym średnioterminowym celem jest rentowność na poziomie ponad 10 proc. - zapowiadał w lutym Andrzej Oślizło, prezes Expandera.

Już wówczas pośrednik rozważał dywersyfikację przychodów poprzez większe zaangażowanie w biznes ubezpieczeniowy. Fundusz Innova Capital podobno zastanawiał się nad przejęciem na rynku, stało się jednak odwrotnie - ostatecznie to Expander trafił w ręce ubezpieczyciela.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Aviva przejmuje Expandera