Aviva wchodzi do Eurobanku

Ubezpieczyciel zdobył nowego partnera w segmencie bancassurance. Sprzedaż w okienkach Eurobanku rozpoczyna o polis do kredytów gotówkowych.

Aviva zaczęła agresywniej działać na rynku banccasurance. Jej nowym partnerem został należący do grupy Société Générale Eurobank. Ubezpieczyciel wchodzi do niego ze swoimi polisami do kredytów gotówkowych. 

- Zależy nam na oferowaniu klientom ubezpieczeń, które spełniają ich oczekiwania. Umowa z Avivą pozwala klientom na skorzystanie z nowej oferty ubezpieczeniowej przygotowanej przez jedną z największych firm na rynku – mówi Wojciech Humiński, wiceprezes Eurobanku. 

Polisa, która ma być dodatkiem do kredytów gotówkowych, obejmuje zarówno ubezpieczenia na życie, jak i dodatkowe ryzyka majątkowe i osobowe (np. utrata pracy czy poważne zachorowanie). 

Od wielu lat Aviva jest związana strategicznym sojuszem z bankiem BZ WBK. Sprzedaż ubezpieczeń odbywa się przez dwie spółki joint venture, które należą do obu partnerów. W 2010 roku Aviva podpisała porozumienia o współpracy w zakresie bancassurance z BGŻ. Nigdy nie zostało ono skonsumowane. Od 2014 roku, kiedy bank stał się częścią grupy BNP Paribas, ubezpieczenia jego klientów przejęło towarzystwo Cardiff, które także należy do francuskiego banku.

Jak informowaliśmy na początku roku Aviva znalazł sie na krótkiej liście trzech ubezpieczycieli, który rywalizują o podpisanie nowej umowy o dostawie polis do banku Pekao. Konkurs ten, z uwagi na możliwość sprzedaży banku, nie został jednak do tej pory rozstrzygnięty.  

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MGA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu