Aviva wchodzi do ING Banku Śląskiego

opublikowano: 10-04-2017, 13:37
aktualizacja: 10-04-2017, 13:37

Ubezpieczyciel coraz śmielej poczyna sobie na rynku bancassurance. W ciągu pół roku pozyskał dwóch nowych partnerów bankowych .

Aviva zdobyła przyczółek w nowym banku. Chodzi o ING Bank Śląski, w którym ubezpieczyciel od kwietnia sprzedaje polisy turystyczne. Produkt będzie sprzedawany zdalnie przez stronę internetową banku lub przez jego bankowość elektroniczną. To początek współpracy. W kolejnym etapie ma ona zostać rozszerzona na ubezpieczenia powiązane z kredytami.

Adam Uszpolewicz, szef Avivy
Zobacz więcej

BEZ ZAKUPÓW:

Adam Uszpolewicz, szef Avivy Marek Wiśniewski

- Aviva dołącza do grona naszych strategicznych partnerów w zakresie bancassurance – mówi Katarzyna Stawecka, dyrektor banku w ING Banku Śląskim.

Innymi parterami ubezpieczeniowymi, z którymi współpracuje obecnie bank są: Nationale-Nederlanden, TU Europa i PZU. Ten ostatni zakład sprzedaje w okienkach banku polisy komunikacyjne i mieszkaniowe. 

W ostatnim czasie Aviva coraz mocniej rozpycha się na trudnym dla ubezpieczycieli rynku bancassurance. W ubiegłym roku towarzystwo startowało w przetargu w Banku Pekao, który z uwagi na zmiany właścicielskie nie został rozstrzygnięty. Natomiast w listopadzie weszło ze swoją ofertą do Eurobanku. 

Od wielu lat Aviva jest związana strategicznym sojuszem z bankiem BZ WBK. Sprzedaż ubezpieczeń odbywa się przez dwie spółki joint venture, które należą do obu partnerów. W 2010 roku Aviva podpisała porozumienia o współpracy w zakresie bancassurance z BGŻ. Nigdy nie zostało ono skonsumowane. Od 2014 roku, kiedy bank stał się częścią grupy BNP Paribas, ubezpieczenia jego klientów przejęło towarzystwo Cardiff, które także należy do francuskiego banku. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MGA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Ubezpieczenia / Aviva wchodzi do ING Banku Śląskiego