Aviva wchodzi w carsharing

KWS
opublikowano: 26-06-2018, 15:39
aktualizacja: 26-06-2018, 15:42

Kolejny ubezpieczyciel oferuje klientom samochód na minuty jako alternatywę dla auta zastępczego.

W carsharing jako wypożyczenie samochodu na czas likwidacji szkody OC komunikacyjnego, uwierzyły zakłady ubezpieczeniowe: Ergo Hestia, AXA i Warta. Do carsharingowego grona ubezpieczycieli dołącza również Aviva. Na partnera biznesowego wybrała firmę Traficar.

- Aviva to już kolejna firma ubezpieczeniowa, która dostrzegła potencjał carsharingu. Jesteśmy przekonani, że ten trend będzie postępował, ponieważ auta na minuty to projekt szyty na miarę potrzeb klientów towarzystw ubezpieczeniowych – z samochodu można korzystać dokładnie wtedy, kiedy jest on potrzebny, nie ponosząc przy tym kosztów tankowania, mycia i parkowania w płatnej strefie miejskiej. To idealne rozwiązanie, które dla wielu użytkowników będzie pierwszą okazją do wypróbowania carsharingu i przekonania się o zaletach tej formy transportu – mówi Piotr Groński, prezes w firmie Traficar.

Wypożyczanie samochodu na minuty oferuje także m.in. firma Panek, która również współpracuje z ubezpieczycielami. Chociaż właściciele wypożyczalni samochodów przekonują, że carsharing daje wiele korzyści (np. przyznany przez ubezpieczyciela limit kwotowy można wykorzystać przez rok), nie cieszy się on dużym zainteresowaniem poszkodowanych kierowców. Ubezpieczyciele bardziej promują tę formę komunikacji i siebie przy okazji, niż czerpią z niej faktyczne korzyści w postaci oszczędności.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KWS

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy