Aviva wchodzi w carsharing

opublikowano: 26-06-2018, 22:00

Kolejny ubezpieczyciel oferuje klientom samochód na minuty jako alternatywę dla auta zastępczego.

W carsharing, jako wypożyczanie samochodu na czas likwidacji szkody OC komunikacyjnego, uwierzyły zakłady ubezpieczeniowe: Ergo Hestia, AXA i Warta. Do carsharingowego grona ubezpieczycieli dołącza również Aviva — usługa przeznaczona jest dla osób, których samochody zostały uszkodzone przez kierowców posiadających OC kupione u ubezpieczyciela. Na partnera biznesowego Aviva wybrała firmę Traficar.

Zobacz więcej

Fot.Patryk Czornij

— Aviva to kolejna firma ubezpieczeniowa, która dostrzegła potencjał carsharingu. Jesteśmy przekonani, że ten trend będzie się nasilał, ponieważ auta na minuty to projekt szyty na miarę potrzeb klientów towarzystw ubezpieczeniowych — z samochodu można korzystać dokładnie wtedy, kiedy jest on potrzebny, nie ponosząc przy tym kosztów tankowania, mycia i parkowania w płatnej strefie miejskiej. To idealne rozwiązanie, które dla wielu użytkowników będzie pierwszą okazją do wypróbowania carsharingu i przekonania się o zaletach tej formy transportu — mówi Piotr Groński, prezes firmy Traficar.

Traficar działa w 24 polskich miastach. W ramach carsharingu firma pokrywa koszty tankowania oraz postoju samochodu w miejskiej strefie płatnego parkowania. Podróż objęta jest kompleksowym ubezpieczeniem, bez udziału własnego w szkodzie.

Wypożyczanie samochodu na minuty oferuje także m.in. firma Panek, która również współpracuje z ubezpieczycielami. Chociaż właściciele wypożyczalni samochodów przekonują, że carsharing daje wiele korzyści (np. przyznany przez ubezpieczyciela limit kwotowy można wykorzystać przez rok), nie cieszy się on dużym zainteresowaniem poszkodowanych kierowców. Ubezpieczyciele bardziej promują tę formę komunikacji i siebie przy okazji, niż czerpią z niej faktyczne korzyści w postaci oszczędności.

Ekonomia współdzielenia jest coraz bardziej widoczna na ulicach — na świecie kolektywnymi samochodami jeździ blisko 6 mln kierowców, a według prognoz — do 2021 r. ich liczba urośnie do 30 mln.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karolina Wysota

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy