Aviva z nową ofertą OC dla firm

opublikowano: 07-05-2018, 22:00

Ubezpieczyciel chce się wyróżnić szeroką ochroną odpowiedzialności cywilnej. Jej warunki powinny mieścić się na dwóch stronach A4.

Przy okazji ogłoszenia wyników za ubiegły rok, Aviva informowała o skoncentrowaniu się na rozwoju ubezpieczeń korporacyjnych. Firma zrobiła właśnie pierwszy krok w tą stronę, uruchamiając nową wersję ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej dla firm. Polisa wyróżnia się tym, że jej ogólne warunki (OWU) nie zajmują kilkudziesięciu stron, tylko dwie. Nie odbywa się to jednak kosztem zakresu ochrony.

— Zanim opracowaliśmy produkt, konsultowaliśmy się z klientamii brokerami. Okazało się, że największym wyzwaniem dla nich, w przypadku tego typu produktu, jest ustalenie i zrozumienie zakresu ochrony. Chcemy rozwiązać ten problem, maksymalnie upraszczając warunki polisy — tłumaczy Andrzej Wasilewski, dyrektor działu underwrittingu ubezpieczeń OC w Avivie.

Dodaje, że w efekcie każde słowo użyte w OWU nowego ogólnego OC jest przemyślane i jednoznaczne, co ma ograniczyć możliwość sporów interpretacyjnych. Ponadto wyróżnikiem polisy ma być fakt, że jej zakres jest o wiele bardziej szeroki w wersji podstawowej niż u konkurencji.

— Nasz produkt zawiera wiele klauzul, które standardowo trzeba włączyć do ochrony za dodatkową opłatą. W podstawie zapewniamy np. ochronę na wypadek szkód wyrządzonych przez podwykonawców — tzw. klauzula podwykonawców — oraz bierzemy odpowiedzialność za zdarzenia spowodowane umyślnie przez pracowników ubezpieczonego, z wyjątkiem zarządu — tzw. klauzula reprezentantów. Zakres podstawowy obejmuje cały świat, z wyjątkiem Stanów Zjednoczonych i Kanady. Na rynku standardowo ochroną objęta jest zazwyczaj Polska albo Europa, a resztę rejonów trzeba włączać za dodatkową opłatą — mówi Andrzej Wasilewski.

Zapewnia, że stawka za nową polisę OC Avivy nie odbiega od cen rynkowych za podobne warunki. Jeżeli jednak firma nie potrzebuje ochrony w danym zakresie, można go ograniczyć, co pociągnie za sobą obniżenie składki. Polisa OC zapewnia pokrycie szkód wyrządzonych przez firmęosobom trzecim w związku z prowadzoną działalnością lub posiadanym mieniem. Chroni tym samym przed konsekwencjami finansowymi w sytuacji, w której firma jest zobowiązana do naprawienia szkody wyrządzonej czynem niedozwolonym lub nienależytym wykonaniem umowy. Ubezpieczyciel ocenia odpowiedzialność firmy za szkodę i ustala jej granice. Przejmuje kontakty z poszkodowanymi i negocjuje optymalne rozwiązanie. Natomiast w przypadku braku odpowiedzialności za szkodę obroni firmę przed nieuzasadnionym roszczeniem. Jeszcze w tym kwartale na podobnych zasadach Aviva uruchomi OC zawodowe, a w kolejnym — OC związane z transportem oraz polisę D&O, czyli ubezpieczenie OC członków władz spółek. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwia Wedziuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu