Awangarda ma nowego właściciela

opublikowano: 30-07-2018, 22:00

Focus Estate Fund zamknął transakcję nabycia centrum handlowego w Bartoszycach.

Galeria Awangarda, licząca 6,1 tys. mkw. powierzchni najmu, została otwarta w kwietniu 2016 r. W chwili sprzedaży wskaźnik pustostanów w bartoszyckim centrum handlowym wynosił około 3 proc. W gronie głównych najemców są Biedronka, Jysk, KIK, Deichmann i ABRA. Kupując ją, Focus Estate Fund powiększył portfolio w sektorze nieruchomości handlowych średniego formatu w Polsce i Czechach do pięciu obiektów o łącznej powierzchni najmu ponad 34 tys. mkw. W tym roku fundusz nabył już Galerię Eden w Zgorzelcu. Planuje zainwestować ponad 1,5 mln EUR w jej rozbudowę i repozycjonowanie.

— Będziemy trzymać się strategii dywersyfikacji portfela inwestycyjnego, kupując nieruchomości nie tylko w różnych obszarach geograficznych Polski i Czech, ale także uzupełniając format parków handlowych małymi centrami — mówi Maxim Shkolnick, partner w Focus Estate Fund.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Kaczyńska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu