Awangarda w Wilanowie

Agnieszka Janas
opublikowano: 25-09-2007, 00:00

Podwarszawska siedziba Jana III Sobieskiego przyciągnęła kolejnego dewelopera mieszkań.

Podwarszawska siedziba Jana III Sobieskiego przyciągnęła kolejnego dewelopera mieszkań.

Do budowy apartamentów w Wilanowie przystępuje firma Terra Ventero. Tworzy ją krakowska spółka Terra Casa (m.in. osiedle domków Parkowe Wzgórze w Mogilanach koło Krakowa) oraz Grupo Vemusa z Madrytu (ponad 500 tys. zbudowanych mieszkań).

Projekt AvanGarden to 313 apartamentów rozmieszczonych w dwóch czteropiętrowych budynkach. Zostały one zaprojektowane na planie kwadratu z wewnętrznymi dziedzińcami. Projekt powstał zgodnie z uchwalonym dla tej działki planem miejscowym. Inwestor złożył już wniosek o pozwolenie na budowę.

— Mam nadzieję, że wiosną 2008 r. uda się rozpocząć budowę. Domy powstaną w dwóch etapach. Prace powinny się zakończyć do 2010 r. Wartość inwestycji szacowana jest na 300 mln zł — informuje Robert Michniewski, członek zarządu Terra Casa.

Powierzchnia łączna mieszkań wyniesie blisko 32,6 tys. mkw. Przewidywa-ny koszt apartamentu to 8,3 tys. za mkw. w największych lokalach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Agnieszka Janas

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Awangarda w Wilanowie