Axa poprawi zyskowność m.in. dzięki redukcji kosztów

opublikowano: 21-06-2016, 09:29

Axa, największy francuski ubezpieczyciel planuje zwiększenie zyskowności. W grę wchodzić ma m.in. redukcja kosztów rzędu 2,1 mld EUR do 2020 r. oraz intensyfikacja inwestycji w obszarze cyfrowym w celu pokrycia zwiększonego popytu na polisy chroniące oszczędności i zdrowotne, donosi Bloomberg.

Firma założyła sobie cel dla wskaźnika skorygowanej rentowności kapitału własnego na poziomie 12-14 proc. w okresie od roku bieżącego do 2020 r. Ubezpieczyciel oczekuje też, że zasadniczy zysk na akcję wzrośnie od 3. do 7 proc. rocznie we wspomnianym okresie

Spółka prognozuje, że w 2020 r. zasadniczy zysk w Azji wyniesie 900 mln EUR wobec 551 mln w roku 2015. W celu dalszego jego podniesienia firma nie wyklucza wydatkowania około 1 mld EUR rocznie na przejęcia i fuzje. 

W minionym roku zysk netto Axa wzrósł o12 proc. do 5,62 mld EUR.

Ten rok nie jest niestety zbyt udany dla posiadaczy akcji spółki. Wycena jej akcji obniżyła się już o 19 proc. na giełdzie w Paryżu. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane