Azja nadal idzie w górę

WST
opublikowano: 03-02-2010, 08:12

Po silnych wtorkowych wzrostach na  amerykańskich giełdach, dzisiaj również azjatyckie rynki postanowiły kontynuować wzrostową tendencję. Do zakupu akcji zachęcała inwestorów także zwyżka na rynku surowcowym przekładająca się na wzrost wyceny akcji koncernów wydobywczych i  paliwowych.

Tokijki indeks Nikkei na finiszu sesji zyskiwał 0,32 proc. Na plusie kończyły dzień również parkiety w Chinach.
Po danych o wzroście, choć warto zauważyć, że symbolicznym, liczby podpisanych umów kupna domów w USA w grudniu, wzięciem cieszyły się walory czołowych deweloperów oraz producentów materiałów budowlanych. Jak choćby w przypadku australijskiej spółki Boral, która ponad 11 proc. przychodów generuje na amerykańskim rynku nieruchomości. Dodatkowo kurs wsparło podwyższenie przez UBS rekomendacji z „neutralnie” do „kupuj”,

Po informacji o 16-proc. wzroście styczniowej sprzedaży w USA zwyżkowała wycena akcji Nissana, drugiego pod względem wielkości koncernu motoryzacyjnego w Japonii.

Popularne wśród handlujących były walory koncernów surowcowych. Mocno drożały akcje takich tuzów jak BHP Billiton, Rio Tinto Group czy Alumina.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WST

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Azja nadal idzie w górę