Azja: popyt na akcje producentów chipów nie słabnie

Marek Druś
opublikowano: 06-12-2001, 09:36

Giełdy azjatyckie kontynuowały dynamiczne wzrosty z ostatnich sesji, spowodowane rosnącym przekonaniem inwestorów w rychłą poprawę koniunktury rynkowej w sektorze nowych technologii.

Nadal największy udział w poprawie nastrojów inwestorów mają drożejące papiery producentów chipów. Wyraźnie wzrosły ceny papierów spółek, których wyniki są mocno skorelowane z poprawą kondycji gospodarki amerykańskiej. Wiązało się to z zaskakującym wzrostem listopadowego wskaźnika NAPM w sferze usług.

Na giełdzie w Tokio indeks Nikkei zyskał głównie dzięki zdecydowanym zwyżkom cen producentów chipów NEC-a, Tokyo Electron i Advantestu.

Przedstawiciele tej samej branży stali za zdecydowanymi wzrostami głównych indeksów giełd w Singapurze i Tajwanie. Mocno wzrosły kursy największych przedstawicieli sektora, m.in. Chartered Semiconductor i UMC.

Umiarkowany wzrost indeksu giełdy w Hongkongu to głównie efekt realizacji zysków na papierach deweloperów, których papiery mocno zwyżkowały w trakcie ostatnich sesji.

Po serii wzrostów spadła wartość Kospi, indeksu giełdy koreańskiej. Spowodowała go wyprzedaż papierów spółki Hynix wywołana pogłoskami o fiasku oczekiwanej fuzji z Micron Technologies. Pozytywnego wyniku rynku nie uratował nawet rekordowo drożejący Samsung.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Azja: popyt na akcje producentów chipów nie słabnie