Azjatycka misja dla wielu branż

opublikowano: 21-02-2013, 00:00

Poznanie kontrahentów, promocja firm i wymiana doświadczeń — to cele misji gospodarczej dla polskich przedsiębiorców do Uzbekistanu.

Na początku kwietnia odbędzie się wyjazd handlowy firm znad Wisły do Azji. W czasie misji trwającej od 2 do 6 kwietnia przedsiębiorcy odwiedzą uzbeckie miasta Taszkent i Fergana. To ostatni dzwonek dla firm zainteresowanych udziałem, bo termin zgłoszeń mija już za kilka dni. Przedsięwzięcie organizują Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Ministerstwo Gospodarki i miejscowyWydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP. Misja jest skierowana do firm z branż rolno-spożywczej, maszyn i urządzeń, opakowań oraz z sektora energetycznego.

Przedsiębiorcy wezmą udział m.in. w międzynarodowych wystawach dotyczących przemysłu spożywczego i gospodarki rolnej oraz w giełdzie kooperacyjnej dla polskich i uzbeckich firm. Organizatorzy przypominają, że w przypadku zgłoszenia czterech lub więcej firm z jednej branży przedsiębiorcy będą mogli ubiegać się o dofinansowanie części kosztów udziału z branżowego programu promocji.

Pomoc polega na zwrocie do 50 proc. kosztów kwalifikowanych, do których należą m.in. przelot i zakwaterowanie jednej osoby z firmy. Maksymalna kwota dotacji dla jednego przedsiębiorcy nie może przekroczyć 8 tys. zł. Firma zainteresowana dofinansowaniem powinna przesłać dokumenty do PARP.

26.02

Tego dnia mija termin zgłoszeń i przesyłania dokumentów w celu uzyskania refundacji.

WIĘCEJ INFORMACJI

Anna Awdiejewa Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości tel.: +22 432-71-95 anna_awdiejewa@parp.gov.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwester Sacharczuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu