ISB: celem polityki makro ma być wejście do strefy euro -RPP

Przemek Barankiewicz
27-09-2002, 10:23

Celem polityki makroekonomicznej na najbliższe lata powinno być wypełnienie kryteriów z Maastricht w terminie umożliwiającym jak najszybsze wprowadzenie euro w Polsce, wynika z „Założeń Polityki Pieniężnej na 2003 rok” opracowanej przez Radę Polityki Pieniężnej.

„Spełnienie kryteriów z Maastricht stworzyłoby dobre makroekonomiczne podstawy dla długookresowego zrównoważonego wzrostu gospodarczego. (...) RPP uznaje zatem, że celem polityki makroekonomicznej w najbliższych latach powinno być wypełnienie kryteriów zbieżności w terminie umożliwiającym jak najszybsze wprowadzenie euro w Polsce” – napisano w dokumencie opublikowanym na stronach internetowych Narodowego Banku Polskiego.

Specjalna robocza grupa NBP i Ministerstwa Finansów, mająca na celu ustalenie strategii wejścia Polski do strefy euro, ustaliła dotychczas, ze polska powinna spełnić kryteria Maastricht w 2005 roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / <b>ISB</B>: celem polityki makro ma być wejście do strefy euro -RPP