ISB: decyzja ws. przetargu na IT dla PZU za miesiąc

Marek Druś
12-09-2002, 16:09

Powszechny Zakład Ubezpieczeń SA (PZU) najdalej na początku października podejmie ostateczną decyzję co do przetargu na system informatyczny spółki, którego wartość prasa szacuje na 500-600 mln zł - powiedział w czwartek ISB rzecznik PZU Tomasz Fill.

"Najdalej na początku października ogłosimy decyzję co do tego, w jaki sposób zostanie wybrany nowy system informatyczny" - powiedział ISB Fill.

Według nieoficjalnych informacji ISB w grę wchodzi rozszerzenie przetargu na system IT dla spółki majątkowej - o system dla PZU Życie, lub też ogłoszenie nowego przetargu dla całej grupy.

Właśnie chęć rozszerzenia na PZU Życie obecnego przetargu na budowę nowego systemu IT dla PZU S.A.- było przyczyną zawieszenia procedury wyboru wykonawcy w pierwszej połowie tego roku.

Wcześniej media podawały, powołując się na analityków lub nieoficjalne źródła, że wartość projektów informatyzacji największej grupy na rynku ubezpieczeń w Polsce wynosi 500-600 mln zł.

Już w lipcu PZU zapowiadało, że w sierpniu podejmie decyzję o rozszerzeniu przetargu na budowę zintegrowanego systemu informatycznego dla grupy.

Członek zarządu PZU SA Józef Piskorz mówił w lipcu, że budowa samego systemu majątkowego była szacowana na 300-400 mln zł. Budowa systemu zintegrowanego oznacza zwiększenie tej kwoty, ale spółka nie ma jeszcze dokładnych wyliczeń.

Zainteresowanie przetargiem na system IT zgłosił dotychczas Softbank SA, a także - najprawdopodobniej w charakterze podwykonawcy - Prokom Software SA.

Spółka podawała wcześniej, że budowa nowego systemu będzie trwać 2-3 lata. (ISB)

Tomasz Oljasz

tom/mor

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / <b>ISB:</b> decyzja ws. przetargu na IT dla PZU za miesiąc