ISB: Golacik: dajemy szansę spłaty długów Elektrimowi

08-04-2002, 15:58

Elliot i Centaurus złożyły ofertę na 49% ET za 450 mln euro by odzyskać dług - Golacik

Monika Romaniuk

Warszawa, 08.04.2002(ISB) -- Elliot Advisors (UK) Ltd., działającej w imieniu zarządzanych przez siebie funduszy oraz Centaurus Alpha Master Fund złożył w poniedziałek ofertę nabycia 49% udziałów w spółce Elektrim Telekomunikacja Sp. z o.o. za 450 mln euro, podał Elektrim SA w komunikacie w poniedziałek.

"Oferta przewiduje, iż łączna cena nabycia udziałów wyniesie 450 milionów euro płatne częściowo w gotówce, częściowo w formie zwolnienia Elektrim SA z długu z tytułu wyemitowanych obligacji zamiennych a w pozostałej części w formie skryptu dłużnego o 5 letnim terminie wykupu" - czytamy w komunikacie.

Oferta zawiera szereg warunków, od których spełnienia uzależnione jest przeprowadzenie transakcji, obejmujących przeprowadzenie badania stanu spółki Elektrim Telekomunikacja, zapewnienia przez oferentów finansowania nabycia Udziałów oraz złożenia przez Elektrim stosownych oświadczeń i zapewnień odnoszących się do spółki Elektrim Telekomunikacja.

"Ta oferta to jeden ze sposobów, który umożliwi nam spłatę naszych wierzytelności w całości. Umożliwia ona Elektrimowi pozbycie się długów poprzez sprzedaż Elektrimu Telekomunikacja obligatariuszom" - powiedział ISB Jarek Golacik z funduszu Centaurus Capital.

"Jest to możliwość rozwiązania problemów finansowych Elektrimu, bez konieczności składania wniosku o upadłość ze strony obligatariuszy. Proponujemy cenę, która umożliwia Elektrimowi pozbycie się długów i która jest wyższa niż cena proponowana nieoficjalnie przez BRE Bank SA, o której pisze prasa" - dodał.

Golacik powiedział ISB, że zarząd Elektrimu nie odniósł się dotychczas w żaden sposób do oferty funduszy. Dodał, że fundusze Eliot oraz Cenaturus które zawiązały w miniony piątek konsorcjum do kupna 49% Elektrimu Telekomunikacja należących do Elektrimu SA - są w stanie przyjąć do konsorcjum każdego posiadacza obligacji zamiennych na akcje warszawskiego holdingu.

Elektrim w połowie grudnia minionego roku nie wykupił w terminie swoich obligacji o łącznej wartości 480 mln euro. (ISB)

mor/tom

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / <b>ISB:</b> Golacik: dajemy szansę spłaty długów Elektrimowi