ISB: MGiP chce wprowadzić jeden zasiłek społeczny

opublikowano: 12-03-2003, 13:32

Minister pracy i gospodarki Jerzy Hausner potwierdził, że zamierza zastąpić wszystkie dotychczasowe zasiłki społeczne jednym zasiłkiem rodzinnym, ewentualnie powiększanym o różne dodatki oraz świadczenia pielęgnacyjne i opiekuńcze.

Jak podała we wtorek „Gazeta Wyborcza” za zasiłki rodzinne ma być wprowadzony jeden zasiłek, który zostanie zwiększony od września o od kilku do kilkunastu procent i będzie uzależniony także od wieku dziecka.

Zasiłki rodzinne mają przysługiwać rodzinom o dochodzie netto nie przekraczającym 504 zł na osobę wobec 548 zł obecnie. Nowością mają być dodatki do zasiłku rodzinnego (np.: na urodzenie dziecka – 300 zł, urlop wychowawczy – 400 zł miesięcznie).

Celem zmian ma być lepsze adresowanie pomocy społecznej tak, aby można było zwiększyć zasiłki dla najbardziej potrzebujących.

W tym roku budżet wyda na zasiłki społeczne 7,8 mld zł. (ISB)

ks/pk/tom

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / <b>ISB:</b> MGiP chce wprowadzić jeden zasiłek społeczny