BA nie powstrzyma strajku pilotów

opublikowano: 31-07-2019, 12:58

British Airways przegrało apelację mającą na celu powstrzymanie planowanej akcji strajkowej pilotów, informuje BBC.

Brytyjskie Stowarzyszenie Pilotów Linii Lotniczych (Balpa) zagłosowało 22 lipca za akcją protestacyjną, po tym jak trzy dni negocjacji nie doprowadziły do rozwiązania sporu.

BA wystąpiła o wydanie nakazu, aby zapobiec strajkowi w Sądzie Najwyższym, ale został on odrzucony. Następnie linia lotnicza złożyła odwołanie i Sąd Apelacyjny wydał orzeczenie w środę.

Otwiera to pilotom drogę do określenia dat potencjalnego strajku, który prawdopodobnie przypadnie na w sierpień - jeden z najbardziej pracowitych miesięcy w czasie wakacji.

Jednak Balpa nie ogłosił dzisiaj żadnych dat strajku. Związek mówi, że prawo wymaga, aby BA zostały powiadomione o każdej proponowanej akcji strajkowej z 14-dniowym wyprzedzeniem.

Balpa połączyło w listopadzie siły z innymi związkami zawodowymi Unite i GMB w celu złożenia wspólnego wniosku o podwyżkę wynagrodzeń, po tym jak właściciel British Airways, IAG, opublikował prognozę wzrostu zysków w 2018 r.

Piloci odrzucili podwyżkę wynagrodzenia w wysokości 11,5 proc. w ciągu trzech lat, co zdaniem BA było "sprawiedliwa i hojną" ofertą. Balpa twierdziła jednak, że jej członkowie zasługują na lepszą ofertę, ponieważ BA osiąga dobre zyski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Polecane