Balcerowicz: będzie biała księga w sprawie UniCredito

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 10-03-2006, 16:52

W sprawie rozpatrywania wniosku UniCredito przez Komisję Nadzoru Bankowego (KNB) zostanie przygotowana tzw. biała księga - zapowiedział w piątek w Sejmie prezes NBP i przewodniczący KNB, Leszek Balcerowicz.

W sprawie rozpatrywania wniosku UniCredito przez Komisję Nadzoru Bankowego (KNB) zostanie przygotowana tzw. biała księga - zapowiedział w piątek w Sejmie prezes NBP i przewodniczący KNB, Leszek Balcerowicz.

    "Protokół ze wszystkich posiedzeń, które odnoszą się do spraw związanych z wnioskiem UniCredito będzie jawny. Taki przynajmniej wniosek postawię na Komisji Nadzoru Bankowego. To będzie jawne i także stworzymy tzw. białą księgę" - powiedział Balcerowicz.

    Balcerowicz przedstawia w Sejmie na wniosek posłów informację związaną z wykluczeniem ze środowych obrad KNB wiceministra finansów Cezarego Mecha. Został on wykluczony przez Balcerowicza na wniosek UniCredito, które uważa, że Mech może nie zachować bezstronności. KNB rozpatrywała wniosek UniCredito o zgodę na wykonywania prawa głosu z akcji BPH.

    Obrady Sejmu prowadzi obecnie marszałek Andrzej Lepper.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane