Bałkańskie Asseco mocno urosło w III kw.

opublikowano: 10-10-2018, 12:06

Zysk operacyjny Asseco South Eastern Europe w trzecim kwartale, według wstępnych szacunków, wzrósł o około 37 proc. rdr do 18,3 mln zł. Zysk netto grupy zwiększył się w tym czasie o około 60 proc. do 17,9 mln zł.

„Tak istotna spodziewana poprawa wyników finansowych Grupy ASEE to efekt lepszych rezultatów we wszystkich segmentach działalności, przy czym w największym stopniu na tę poprawę wpłynęły operacje w segmencie Rozwiązania w sektorze bankowym” – podało Asseco South Eastern Europew w komunikacie.

Poza czynnikami o charakterze operacyjnym, na wzrost skonsolidowanego zysku netto grupy wpłynęły także dodatnie różnice kursowe w tureckiej spółce ASEE, które są efektem przeszacowania pozycji bilansowych denominowanych w obcych walutach w związku z osłabieniem tureckiej liry.

Spółka zdecydowała się podać wcześniejsze szacunki w związku z faktem, że istotnie odbiegającego od wyników w  analogicznym  okresie w poprzednich latach oraz od danych prognozowanych przez analityków.  Skonsolidowany raport za trzeci kwartał opublikuje 24 października.

 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Suteniec

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu