Bank centralny Bangladeszu nie pozwie Fed

Bank centralny Bangladeszu, któremu skradziono 81 mln USD, nie chce już pozywać Fed w Nowym Jorku i operatora systemu rozliczeń transakcji bankowych SWIFT, pisze Reuters.

- W tym momencie nie planujemy działań prawnych przeciwko Fed czy SWIFT. Zamierzamy raczej prosić je o pomoc w odzyskaniu skradzionych w lutym przez cyberprzestępców 81 mln USD – powiedział rzecznik banku centralnego Bangladeszu.

Nie ujawnił, skąd zmiana stanowiska. Jeszcze miesiąc temu nieoficjalnie mówiło się, że bank centralny Bangladeszu szykuje się do batalii prawnej z nowojorskim Fed i operatorem systemu SWIFT, które oskarża o przyczynienie się do utraty 81 mln USD.

W lutym cyberprzestępcy dysponujący posiadający informacje pozwalające uwiarygodnić zlecenie zdołali skłonić nowojorski Fed do przelania za pośrednictwem SWIFT 81 mln USD należących do banku centralnego Bangladeszu na konta przede wszystkim w Fililipnach. Tam zostały prawdopodobnie „wyprane” w miejscowych kasynach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Bank centralny Bangladeszu nie pozwie Fed