Bank centralny Szwajcarii nie interweniował

opublikowano: 28-05-2018, 14:15
aktualizacja: 28-05-2018, 14:16

Dane o depozytach na życzenie wskazują, że bank centralny Szwajcarii (SNB) wstrzymał się od interwencji na rynku walutowym pomimo umocnienia franka, donosi Reuters.

Łączna wartość depozytów na życzenie wzrosła w tygodniu zakończonym 25 maja o 0,04 proc. do 576,63 mld CHF. Ich wyraźny wzrost mógłby sygnalizować, że doszło do interwencji banku centralnego na rynku walutowym.

W ubiegłym tygodniu wartość franka szwajcarskiego wzrosła najwyżej wobec euro od dwóch miesięcy. Powodem był niepokój dotyczący sytuacji politycznej we Włoszech, a także obawa pogorszenia stosunków między USA i Koreą Północną.

Thomas Stucki, specjalista ds. walut w St. Gall Kantonalbank powiedział, że bank centralny czeka „nieprzyjemne lato” z powodu spodziewanych zawirowań w krajach eurolandu.

- Trudno jest wskazywać, na jakim poziomie SNB będzie interweniował, aby powstrzymać spadek tego kursu, ale raczej trudno spodziewać się jego aktywności powyżej 1,10 CHF za euro – powiedział.

W poniedziałek frank słabnie o 0,3 proc. do 1,1572 CHF za euro. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Bank centralny Szwajcarii nie interweniował