Bank GE poszukuje partnerów

Urszula Chojnacka
19-07-2001, 00:00

Bank GE poszukuje partnerów

GE Bank Mieszkaniowy wchodzi w bancassurance. W ciągu miesiąca bank podpisze umowę o współpracy z dwiema dużymi firmami z branży ubezpieczeniowej, a do końca roku zamierza podwoić akcję kredytową.

GE Bank Mieszkaniowy, specjalizujący się w detalicznych kredytach hipotecznych, rozszerzy działalność o usługi ubezpieczeniowe.

— Chcemy oferować szeroki wachlarz usług ubezpieczeniowych, łącznie z polisami na życie — mówi Łukasz Bald, prezes GE Banku Mieszkaniowego.

Romans z Wartą

Bank finalizuje umowy o współpracy z dwiema firmami w zakresie ubezpieczeń majątkowych.

— W najbliższych tygodniach podpiszemy w tej sprawie umowy — deklaruje Łukasz Bald.

Z naszych informacji wynika, że bank będzie współpracował m.in. z Wartą. Według zapewnień prezesa, usługi bancassurance w zakresie ubezpieczeń mienia i mieszkań pojawią się w ofercie instytucji jeszcze latem. Na jesieni GE Bank Mieszkaniowy wprowadzi z kolei ubezpieczenia na życie.

— Negocjujemy w tej sprawie z dwiema zagranicznymi firmami ubezpieczeniowymi obecnymi już w Polsce — ujawnia Łukasz Bald.

Wspólnie z pośrednikami

Bank prognozuje tegoroczną akcję kredytową na 1 mld zł.

— W ciągu pierwszego półrocza udzieliliśmy kredytów wartości 340 mln zł — mówi Łukasz Bald.

Zdaniem prezesa, mimo nie najlepszej koniunktury na rynku mieszkaniowym, zaplanowana na ten rok akcja kredytowa może zostać zrealizowana. Jedną z szans jest wprowadzenie nowych kanałów dystrybucji. Instytucja oferuje swoje usługi m.in. przez sieć mniejszych pośredników kredytowych.

— Podpisaliśmy umowy z trzema firmami: Chrobry, Aconto i Tricity. Obecnie negocjujemy umowę ze spółką ze ścisłej czołówki pośredników — podkreśla Łukasz Bald.

Nie ujawnia jednak, o jakie firmy chodzi.

GE Bank Mieszkaniowy liczy też na rozwój akcji kredytowej przez Internet. Podpisał w tym celu umowę o współpracy z Onet.pl.

Instytucja rozwija też sieć placówek. W tym roku zamierza uruchomić siedem oddziałów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Urszula Chojnacka

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Bank GE poszukuje partnerów