Bank inwestycyjny chce przenieść centralę do Londynu

opublikowano: 08-01-2018, 13:45
aktualizacja: 08-01-2018, 13:45

Hiszpański bank Alantra Partners może przenieść centralę z Madrytu do Londynu, bo uważa, że pozostanie on centralnym ośrodkiem europejskiego biznesu i finansów nawet po brexicie, dowiedział się nieoficjalnie Bloomberg.

Bank inwestycyjny działający w 21 krajach analizuje ilu pracowników mógłby przenieść do Londynu. Obecnie zatrudnia ok. 350 osób.

Zobacz więcej

Nina Eirin Rangoy / NTB scanpix / FORUM

Plany hiszpańskiego banku są sprzeczne z trendem widocznym w ostatnich miesiącach. Duże banki i instytucje finansowe przenoszą część działalności z Londynu na kontynent w związku z brexitem. Goldman Sachs, Deutsche Bank i Bank of America zwiększają swoją obecność we Frankfurcie i Paryżu, bo obawiają się, że tzw. twardy brexit utrudni im działalność na europejskich rynkach. Szacuje się, że wyjście z Unii Europejskiej może „kosztować” gospodarkę Wielkiej Brytanii nawet 750 tys. miejsc pracy, głównie w Londynie.

Alantra nie ma obaw dotyczących działalności w Londynie. W październiku przejęła obecną tam firmę doradztwa finansowego Catalyst Corporate Finance. Prezes Santiago Eguidazu mówił wówczas, że stolica Wielkiej Brytanii jest najważniejszym rynkiem fuzji i przejęć w Europie .

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu