Bank Lloyds TSB zabiega o polskich klientów - prasa

(Marek Druś)
opublikowano: 12-12-2006, 08:54

Bank Lloyds TSB rekrutuje personel mówiący po polsku, aby przyciągnąć Polaków - najszybciej rosnącą mniejszość etniczną w Wielkiej Brytanii - informuje we wtorek dziennik "Daily Mail".

Bank Lloyds TSB rekrutuje personel mówiący po polsku, aby przyciągnąć Polaków - najszybciej rosnącą mniejszość etniczną w Wielkiej Brytanii - informuje we wtorek dziennik "Daily Mail".

Lloyds TSB zaczął też wydawać w języku polskim broszury i formularze wniosków o otwarcie konta. Bank uprościł ponadto przepisy w taki sposób, by Polacy przybywający na Wyspy Brytyjskie mogli natychmiast otworzyć konto, okazując tylko paszport, zamiast - jak wcześniej - dwa rodzaje dokumentu tożsamości, w tym jeden potwierdzający miejsce zamieszkania.

Innowacje te wprowadzono w poniedziałek w 130 oddziałach banku położonych w londyńskich okolicach najgęściej zamieszkanych przez Polaków, w tym Ealing, Golders Green, Hammersmith, Wood Green, Covent Garden i Oxford Street.

Jak podkreśla dziennik, od momentu wejścia Polski do UE około 265 tys. Polaków wystąpiło o pozwolenie na pracę w Wielkiej Brytanii.

"Oblicze siły roboczej w Wielkiej Brytanii zmienia się i polska społeczność odgrywa w nim coraz większą rolę - cytuje gazeta jednego z dyrektorów Lloyds TSB Gerrarda Schmida. - To zdecydowanie szybko rosnąca społeczność, która wypełnia luki na rynku pracy".

"Mają znakomite perspektywy i potrzebują konta bankowego, z którego będą mogli korzystać podczas pobytu w Wielkiej Brytanii" - dodał Schmid.

Z badania przeprowadzonego przez bank wynika, że 41 proc. Polaków chcących wyjechać do Wielkiej Brytanii zamierza osiąść w Londynie.

(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane