Czytasz dzięki

Bank Ochrony Środowiska pomnoży zyski cztery razy

ET
opublikowano: 09-10-2008, 00:00

250-300 mln zł  — tyle za kilka lat chce zarabiać na czysto BOŚ. Na razie zarabia cztery razy mniej.

250-300 mln zł — tyle za kilka lat chce zarabiać na czysto BOŚ. Na razie zarabia cztery razy mniej.

Wybrane niedawno władze BOŚ są już po wstępnym przeglądzie sytuacji w banku i piszą strategię. Zarząd nie działa jeszcze w komplecie, gdyż do obsadzenia wciąż pozostaje jeden wakat. Prawdopodobnie piąty członek zarządu zostanie wybrany na październikowym posiedzeniu rady nadzorczej. Na pewno zdąży jeszcze wziąć udział w pracach nad strategią. Mariusz Klimczak, prezes BOŚ, zapowiedział wczoraj, że pisanie dokumentu programowego na kilka lat "trochę potrwa".

— Strategię chcemy ogłosić w I kwartale przyszłego roku — mówi szef banku.

Na początek BOŚ musi rozwiać problem systemu informatycznego. Ów system ma kluczowe znaczenie dla wyboru kierunków, w jakich będzie rozwijać się BOŚ. A plany zarządu są ambitne. Za trzy-pięć lat bank ma zarabiać 250-300 mln zł. Sporo. Przypomnijmy, że w 2007 r. miał 70 mln zł zysku netto. Zarząd ma kilka pomysłów, jak poprawić efektywność. Chce lepiej wykorzystać domy maklerskie, a także wejść na nowe rynki. Szczegółów jeszcze nie ujawnia.

W przeciwieństwie do niektórych konkurentów, BOŚ nie musi gorączkowo rozglądać się za kapitałem.

— Problemem nie jest teraz wysokość kapitału. Chcemy podnieść efektywność działalności — przy takich wskaźnikach trudno zwrócić się do inwestorów i poprosić o kapitał — podsumowuje Mariusz Klimczak.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ET

Polecane