Bank of America w zasięgu Millennium

opublikowano: 14-09-2017, 22:00

Wystarczy 1 tys. zł, a jeden z największych banków Zachodu da ci zarobić prawie 20 proc. — tak mógłby reklamować swój amerykański sen Bank Millennium, który do 2 października przyjmuje zapisy na nową strukturę „Bankowy Lider”.

Tytułowym wybrańcem ma być Bank of America i to właśnie wartość jego akcji zadecyduje o stopie zwrotu, jaką po dwóch latach lokaty osiągnie inwestor.

Zobacz więcej

Bank of America

ARC

Bezpośrednie przełożenie byłoby jednak zbyt proste, dlatego Millennium przygotował jeszcze dwa niemal obowiązkowe elementy struktury: współczynnik partycypacji i barierę dla kursu. Klient Millennium zarobi więc, jeśli kurs lidera z Ameryki przez cały okres lokaty będzie niższy niż 140 proc. jego wartości początkowej — wtedy będzie mu się należała połowa wypracowanej stopy zwrotu.

Żadne oprocentowanie nie będzie przewidziane, kiedy cena akcji ani nie zahaczy o próg, ani finalnie nie wzrośnie, jak również w przypadku wycofania kapitału przedwcześnie. Scenariusz krótszy niż dwa lata wiąże się z utratą odsetek i opłatą od 0,5 proc. do 3 proc. wpłaconej kwoty, w zależności od stopnia niecierpliwości. Między projekcją najbardziej optymistyczną a tą ostatnią jest jeszcze jedno rozwiązanie, w którym kurs Bank of America choć raz przekroczy próg 140 proc. — wtedy oprocentowanie na koniec wyniesie 1 proc. Zakładając, że wpłacimy 10 tys. zł, w nagrodę pocieszenia dostaniemy 100 zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Weronika Kosmala

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu