Bank TSB zamknie 82 oddziały

opublikowano: 25-11-2019, 16:45

W przyszłym roku kalendarzowym bank TBS chce przeprowadzić plan restrukturyzacyjny, w wyniku którego zamknięte mają zostać 82 oddziały, co ma przynieść instytucji 100 mln GBP oszczędności do 2022 r.

Na razie nie ujawniono, które oddziały zostaną zlikwidowane. Taka informacja ma zostać upubliczniona 28 listopada.

Hiszpański bank ma obecnie 540 oddziałów i próbuje przywrócić swoją reputację po ubiegłorocznej ogromnej awarii IT, która dotknęła 1,9 mln klientów.

Plan, który dziś dzielimy, wiąże się z trudnymi decyzjami, ale stawia TSB na sukces w przyszłości – powiedziała Debbie Crosbie, nowa szefowa TSB.

Bank, który został wydzielony z Lloyds Banking Group, wyda 180 mln funtów na zamknięcie oddziałów i inne koszty restrukturyzacji.

TSB został utworzony w 2013 r. na polecenie Komisji Europejskiej po tym, jak Lloyds został uratowany przez brytyjskich podatników w 2008 r.

Zaczął działalność od 631 oddziałów, w tym tych znanych pod marką Cheltenham & Gloucester, a także wszystkich oddziałów Lloyds w Szkocji. Siec jednak stopniowo była ograniczana.

Lloyds wprowadził TSB jako samodzielny bank na londyńską giełdę, ale w 2015 r. został kupiony przez Sabadell z Hiszpanii.

036950dd-4556-4e30-aabc-314ab0b280bd
Frankowicze kontra banki
Informacje dla zadłużonych we franku szwajcarskim. Rozstrzygnięcia z sal sądowych, opinie prawników, bankierów i zainteresowanych problemem
ZAPISZ MNIE
Frankowicze kontra banki
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany co dwa tygodnie
Kamil Zatoński
Informacje dla zadłużonych we franku szwajcarskim. Rozstrzygnięcia z sal sądowych, opinie prawników, bankierów i zainteresowanych problemem
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk. BBC

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu