Czytasz dzięki

Bank wszczął egzekucję w Ursusie

opublikowano: 11-02-2020, 08:03

Z wniosku Banku Millennium komornik wszczął egzekucję z nieruchomości Ursusa, położonych w Dobrym Mieście.

Jak podkreślił Ursus, na dzień 10 lutego 2020 r. komornik nie podjął innych czynności egzekucyjnych ponad doręczenie pism.

Ursus
Zobacz więcej

Ursus fot. Jacek Szydłowski/Forum

"Formalną podstawą wszczętej egzekucji jest opatrzony klauzulą wykonalności akt notarialny oświadczenie o poddaniu się egzekucji w trybie art. 777 § 1 pkt 5 Kodeksu postępowania cywilnego złożone przez URSUS S.A. jako zabezpieczenie spłaty kredytu zaciągniętego na podstawie umowy o kredyt w rachunku bieżącym nr 1/08/400/05 wraz z późn. zm. Na dochodzoną przez bank w postępowaniu egzekucyjnym kwotę składają się należność główna w wysokości 10 000 047,12 zł, odsetki do dnia 31 stycznia 2020 r. w kwocie 1 508 408,99 zł, koszty zastępstwa prawnego i opłata egzekucyjna" - podała spółka.

Jak dodano, po otwarciu przyspieszonego postępowania układowego spółkatpodejmie  działania prawne zmierzające do zawieszenia postępowania egzekucyjnego oraz do uchylenia zajęć.

W oddzielnym komunikacie Ursus podał, że 10 lutego zarząd złożył w olsztyńskim sądzie rejonowym wniosek o wszczęcie przyspieszonego postępowania układowego.

Złożony wniosek opiera się na zaktualizowanej koncepcji restrukturyzacji, której główną osią jest skonsolidowanie spółek Ursus i Ursus Bus w jeden podmiot, który będzie zajmował się produkcją i sprzedażą ciągników rolniczych oraz produkcją i sprzedażą miejskich autobusów zero i niskoemisyjnych.

"Decyzja Zarządu podyktowana była troską o kontynuowanie działalności Spółki, jak również szacunkiem dla zobowiązań Spółki i jej wierzycieli. Przyspieszone postępowanie układowe, zawarcie układu i wykonanie go jest drogą zapewniającą najwyższy możliwy poziom wykonania zobowiązań" - podano. 

"Złożenie wniosku o otwarcie postępowania restrukturyzacyjnego ma na celu uniknięcie ogłoszenia upadłości Emitenta poprzez umożliwienie mu restrukturyzacji przy zabezpieczeniu praw wszystkich wierzycieli Emitenta. Zarząd Emitenta zamierza podejmować czynności prawne i faktyczne, które będą zmierzać do poprawy sytuacji ekonomicznej Spółki i mających na celu przywrócenie Spółce zdolności do wykonywania zobowiązań, jednocześnie korzystając z ochrony przed egzekucją. Podejmowane przez Emitenta działania mają na celu pomyślną restrukturyzację i osiągnięcie jak najlepszych efektów dla wierzycieli, pracowników i akcjonariuszy Spółki" - dodano. 

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane