Bank z Brodnicy rośnie w siłę

Beata Tomaszkiewicz
07-04-2003, 00:00

Bank Spółdzielczy w Brodnicy, należący do zrzeszenia Banku Polskiej Spółdzielczości, wszedł do grona pięciu największych instytucji finansowych sektora spółdzielczego.

— Stało się tak dzięki właśnie sfinalizowanemu podniesieniu kapitału z 17 do 24 mln zł — mówi Józef Mitura, prezes BS w Brodnicy.

Bank dokapitalizowali udziałowcy — około tysiąca rolników i drobnych wytwórców. Pieniądze były niezbędne do rozpoczęcia działalności dewizowej.

— Prowadzenia obrotu dewizowego oczekują od nas klienci. By działać na tym rynku, bank musi mieć odpowiedniej wielkości kapitał. Czekamy teraz na zgodę NBP na rozpoczęcie działalności dewizowej —- wyjaśnia Józef Mitura.

Jeszcze w tym roku jego instytucja finansowa zamierza zaoferować klientom obsługę przez Internet.

— Chcemy też zaoferować karty kredytowe. Do tej pory bowiem wydajemy tylko debetowe — mówi Józef Mitura.

Bank ma 27 placówek zlokalizowanych w sześciu powiatach województwa kujawsko-pomorskiego i warmińsko-mazurskiego. W 2002 roku zarobił 6,5 mln zł netto, co dało mu drugie miejsce po największym banku spółdzielczym na rynku — BS z Krakowa.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Beata Tomaszkiewicz

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Bank z Brodnicy rośnie w siłę