Czytasz dzięki

„Bańka technologiczna jest teraz gorsza niż 15 lat temu”

opublikowano: 05-03-2015, 10:35

Bańka technologiczna jest obecnie gorsza niż poprzednia, która pękła 15 lat temu, bo teraz spółki są głównie prywatne, a nie publiczne, twierdzi amerykański przedsiębiorca-miliarder Mark Cuban.

Mark Cuban
Zobacz więcej

Mark Cuban Bloomberg

Cuban uważa, że to iż obecna bańka dotyczy spółek prywatnych, może nieść za sobą znacznie gorsze konsekwencje niż 15 lat temu.

- Kiedyś spółki, w które ludzie inwestowali, były publiczne. Może te spółki były straszne, ale to, że były publiczne, oznaczało dla inwestorów możliwość pozbycia się ich akcji –  przypomniał Cuban. - Dzisiejsza bańka jest tworem prywatnych inwestorów, którzy dali pieniądze na aplikacje i małe firmy technologiczne – podkreślił.

Cuban jest przekonany, że tzw. anioły biznesu i inni prywatni inwestorzy podejmują obecnie znacznie większe ryzyko niż inwestorzy z rynku akcji 15 lat temu. Podkreśla, że obecnym inwestycjom brak płynności, którą powinny mieć.

- Jeśli spółka akcyjna jest warta tyle, ile ktoś jest gotowy za nią zapłacić, ile jest warta spółka, której nie ma jak sprzedać  - pyta Cuban.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Polecane