Banki przedłużyły PKP termin spłaty kredytu

Marek Druś
opublikowano: 2002-05-10 14:41

PKP ma do końca września czas na spłatę 700 mln zł kredytu udzielonego kolejom przez konsorcjum banków. Banki zgodziły się na przesunięcie terminu spłaty, który upływał 10 maja.

Konsorcjum Banku Handlowego, Dresdner Banku Luxembourg, WLG i Westdeutsche Landesbank Polska udzieliło PKP wspomnianego kredytu w maju ubiegłego roku. Koleje nie mogły go spłacić w terminie ponieważ nie udało im się przeprowadzić do tej pory emisji obligacji o wartości 1 mld zł. Środki z niej uzyskane miały służyć m.in. na regulację należności.

- Jak tylko dostaniemy pieniądze z obligacji, będziemy kredyt spłacać wcześniej, nie czekając do końca – powiedziała PAP rzeczniczka prasowa PKP Ewa Zagórska.

Gwarancji spłaty kredytu PKP udzielił rząd. W kwietniu zdecydował o jej przedłużeniu do 31 stycznia 2003 roku.

MD, PAP