Banki targają WIG20

Jakub Ozdowski
15-12-2008, 14:53

Indeksem WIG20 rządzą dzisiaj dwa największe polskie banki. Tuż przed publikacją danych makro ich kursy powróciły do poziomów z pierwszych minut poniedziałkowej sesji. Humory wśród europejskich rywali krajowych blue chipów wciąż pozostają umiarkowane.

Opublikowane dane makro na pewno nie uskrzydliły krajowych blue chipów. Tuż przed ich publikacjami WIG20 zyskiwał 1,7 proc. Choć był to wynik nieco gorszy niż na otwarciu, to jednak bliski poziomowi 1,8 tys. pkt. Za nieco mocniejszą zwyżkę odpowiadają dwa największe polskie banki, które ponownie powróciły ponad kreskę.

Wśród blue chipów tuż po godz. 14:30. królowali deweloperzy. GTC rosło o 5,7 proc., a Polnord 4,6 proc. W pierwszej trójce znajdowała się również Agora. Drożały też papiery KGHM oraz spółek naftowych. Lubiński konglomerat zyskiwał blisko 3 proc. W tym samym czasie na giełdzie metali w Londynie miedź taniała o 1,5 proc., do poziomu 3085 USD za tonę. Całkiem nieźle radziły sobie również PKN Orlen, który zyskiwał 4 proc., a także Lotos zyskujący 2,2 proc. Warto wspomnieć, że o tej porze ropa naftowa w elektronicznym handlu na Nymex szła w górę o ponad 5 proc., do 49 USD za baryłkę.

O godz. 14:40. WIG20 zyskiwał 1,6 proc., a mWIG40 szedł w górę o 0,7 proc. Wciąż słabo wypadali najmniejsi. sWIG80 oddawał 0,7 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Jakub Ozdowski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Banki targają WIG20