Barbara Tuge-Erecińska może być następcą Sikorskiego w MSZ

PAP
opublikowano: 30-12-2008, 08:53

Jeśli Radosław Sikorski objąłby stanowisko nowego szefa NATO, największe szanse na zajęcie jego miejsca w resorcie spraw zagranicznych miałaby obecna ambasador w Wielkiej Brytanii Barbara Tuge-Erecińska - informuje "Dziennik".

Szef polskiego MSZ jest, według mediów, jednym z najpoważniejszych kandydatów do funkcji sekretarza generalnego Sojuszu Północnoatlantyckiego.

Kilku członków zarządu PO zdradza, że kandydat do przejęcia sterów polskiej dyplomacji jest już wybrana - to Barbara Tuge- Erecińska. Była już ambasadorem w Szwecji i Danii, dwukrotnie też pełniła funkcje wiceszefa MSZ. W czerwcu 2006 r. została ambasadorem w Wielkiej Brytanii.

Na wypadek, gdyby Tuge-Erecińska nie zgodziła się na objęcie schedy po Sikorskim PO ma jeszcze dwie inne kandydatury: obecnego szefa Urzędu Komitetu Integracji Europejskiej Mikołaja Dowigielewicza oraz europosła Jacek Saryusza-Wolskiego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane