Bardzo udany kwartał Microsoftu

opublikowano: 25-10-2018, 07:09

Koncern Microsoft przebił oczekiwania rynku odnośnie wypracowanych wyników za miniony kwartał, donosi Reuters.

Firma z Redmond, której współzałożycielem był miliarder Bill Gates odnotowała w swoim pierwszym kwartale obrachunkowym, w okresie lipiec-wrzesień 2018 r. zysk netto w kwocie 8,82 mld USD co daje 1,14 USD na akcję. Rok wcześniej były to odpowiednio 6,58 mld i 84 centy na akcje. Tymczasem mediana oczekiwań analityków zakładała EPS na poziomie 96 centów.

Zobacz więcej

Microsoft

Bloomberg

Z kolei łączne przychody amerykańskiego giganta wzrosły do 29,08 mld USD z 24,54 mld i również przebiły konsensus prognoz analityków, kształtujący się na poziomie 27,90 mld USD.

Sprzedaż zrealizowana w dziale produktywności i procesów biznesowych, który obejmuje Office 365, zwiększyła się o 18,6 proc. do 9,77 mld USD. Microsoft szacuje, że przychody z tego działu w bieżącym kwartale wyniosą od 9,95 do 10,15 mld USD.

Przychody z biznesu „chmury”, które obejmują sprzedaż Azure, osiągnęły poziom 8,5 mld USD, to o 47 proc. więcej niż rok wcześniej. Marża wzrostu dla tego biznesu wzrosła do 62 proc. z 58 proc. w analogicznym kwartale ubiegłego roku i 59 proc. w poprzednim kwartale.

Przychody z działu komputerów osobistych, największego pod względem przychodów, wzrosły o 14,6 proc. do 10,75 mld USD. Również w tym przypadku przekroczone zostały szacunki rynku, wynoszące 10,13 mld USD. Sprzedaż ta obejmuje oprogramowanie dla systemu Windows, konsole do gier Xbox, reklamę w sieci wyszukiwania online i komputery osobiste Surface, ale głównym źródłem wzrostu jest segment gamingowy, którego przychody wzrosły o 44 proc. w porównaniu z rokiem ubiegłym.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu